پورتال سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي
کدمطلب: rLwmmT8J      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۱۰:۲۵:۲۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۴۹۲۵
ازسوي معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت :

ابلاغ شيوه نامه تغيير شاخه و رشته تحصيلي دانش آموزان پايه دهم به استان ها

شيوه نامه تغيير شاخه و رشته تحصيلي دانش آموزان پايه دهم با امضاي وزيرآموزش و پرورش از سوي معاونت آموزش متوسطه به استان ها ابلاغ شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، بر اساس اين شيوه نامه، دانش آموزان پايه دهم كه براساس راهنمايي هاي مشاور در پايان پايه دهم متقاضي تغيير شاخه يا رشته باشند با نظر كتبي مشاور و تاييد اداره آموزش و پرورش منطقه مي توانند در پايه يازدهم طبق شرايط زير به شاخه يا رشته دلخواه هدايت شوند.

الف) تكميل نمون برگ(الف) تقاضاي تغيير شاخه/ رشته

اين نمون برگ بايد تا دو هفته قبل از شروع امتحانات خرداد يا شهريورماه، توسط دانش آموز تكميل و به تاييد(امضاء و اثر انگشت) ولي وي برسد و جهت اقدام لازم به مدير واحد آموزشي تحويل شود .

ب )   معرفی دانش آموزان متقاضی شرکت در امتحان تغییرشاخه/ رشته:

پس از تاييد اداره آموزش و پرورش منطقه/ناحيه/ شهرستان به منظور شرکت دانش آموز در امتحان تغییر  شاخه/ رشته باید محل برگزاري امتحان وي متناسب با رشته اي که تقاضا نموده است مشخص شود.

ج) شركت دانش آموزان در امتحان تغيير شاخه/ رشته :

تغيير شاخه/رشته دانش آموزان در هر يك از شاخه يا رشته هاي فني و حرفه اي ،‌ نظري و كاردانش مستلزم شركت آنان در امتحان تغيير شاخه/ رشته  دروس اختصاصي پايه دهم و كسب نمره قبولي در دروس مربوط مي باشد.

د) تطبيق دروس رشته قبلي با رشته جديد :

پس از كسب شرايط لازم براي تغيير شاخه/رشته دروس مربوط از دانش آموز پذيرفته مي شود و باقيمانده دروس پايه دهم رشته جديد را ، دانش آموز بايد در دوره تابستاني پايه يازدهم و يا دوره تابستاني پايه دوازدهم و يا به صورت غيرحضوري در دي ماه پايه دوازدهم انتخاب كرده و بگذراند .

و ) چگونگي ثبت نمرات امتحان تغيير شاخه/ رشته :

با توجه به اينكه امتحان تغييرشاخه/ رشته همزمان با امتحانات خرداد يا شهريور ماه پايه دهم انجام مي شود، لذا پس از انجام امتحان، سياهه نمرات به تفكيك دروس، تنظيم و نمرات دروس تغييرشاخه/ رشته در كارنامه دانش آموز ثبت مي شود ( در خرداد ماه در ستون نمره سالانه و در شهريور ماه در ستون نمره شهريور) و در صورت كسب نمره قبولي در كليه دروس مربوط، با تغييرشاخه/ رشته وي موافقت مي شود و دانش آموز در مهر ماه سال بعد در پايه يازدهم رشته جديد با رعايت ساير مقررات ثبت نام مي نمايد.

-امتحان تغييرشاخه/ رشته در خرداد يا شهريور ماه پايه دهم به عمل  مي آيد و دانش آموز مي تواند برخي از دروس را در خرداد و برخي را در شهريورماه و يا كل دروس را در خرداد يا شهريورماه امتحان دهد و چنانچه در خرداد ماه در امتحان تغييرشاخه/  رشته درسي شركت كند و موفق به كسب نمره قبولي نشود مي تواند آن درس را مجددا در شهريور ماه امتحان دهد .

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه